Akademia Nauki Jazdy
Celem naszym jest jak najlepsze przygotowanie przyszłego Kierowcy do egzaminu państwowego, jak również nauka jazdy w sposób aby umiał czerpać z tego przyjemność przy pełnej świadomości, iż jest On uczestnikiem ruchu drogowego.

Nie wiesz, do jakiego ośrodka szkolenia kierowców zapisać się na prawo jazdy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

 

1. Limit przejechanych kilometrów na godzinę

Przed zapisaniem się na „prawko” dopytaj, czy w trakcie jazdy obowiązuje limit kilometrów na godzinę. Zdarza się, że OSK chcą zaoszczędzić na paliwie kosztem praktyki kursanta... Z tego samego powodu instruktorzy nakazują jeździć wolniej, niż to w danym miejscu dozwolone.

 

2. Jazda z pozycji obserwatora

Nie można pozwolić na podkradanie godzin kursantom! Twój czas szkoleniowy liczy się wyłącznie wtedy, gdy siedzisz za kierownicą. Nie gdy jedziesz na tylnym siedzeniu, a uczy się inna osoba. Również sprawdzanie obsługi technicznej pojazdu zawsze powinno odbywać się w układzie jeden instruktor – jeden kursant.

 

3. Jakość nauki

Godzina to godzina, czasu nie można oszukać. Dla pewności w pojazdach Akademii Nauki Jazdy zamontowaliśmy audiowizualny system rejestracji, dzięki któremu każdy kursant może mieć wgląd w przebieg swoich zajęć praktycznych. A my wiemy, że instruktorzy wykonują swoją pracę sumiennie i uczciwie. (Na życzenie kursanta kamera jest wyłączana).

Sprawdź, czy OSK proponuje takie rozwiązanie.

 

4. Umawianie się na jazdy

To ważny aspekt. Sprawdź, czy w danym ośrodku będziesz mógł umawiać się na zajęcia praktyczne w odpowiadających Ci godzinach. Bywa, że za ustalenie godzin jazdy indywidualnie trzeba dopłacić.

 

5. Całkowity koszt kursu

Zdarza się, że po zapisaniu się na „prawko” czekają kursanta dodatkowe, ukryte koszty. Niektóre ośrodki pobierają opłaty za egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny, a także materiały edukacyjne. Przed wyborem ośrodka poproś o zestawienie całkowitego kosztu kursu.

 

6. Czas trwania kursu

Sprawdź, w jakim tempie będzie się odbywał Twój kurs. Upewnij się, że zajęcia praktyczne będą częściej niż raz na dwa tygodnie, a cały kurs potrwa krócej niż pół roku. Chyba że takie tempo Ci odpowiada :)

 

7. Sala do zajęć teoretycznych

Obejrzyj salę wykładową. Oceń wyposażenie i dostępne materiały edukacyjne.

 

8. Plac manewrowy

Sprawdź, czy w razie potrzeby możesz skorzystać z placu manewrowego OSK własnym samochodem.

 

Przy wyborze szkoły nauki jazdy warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione aspekty, a także posłuchać własnej intuicji. Wtedy zajęcia będą czystą przyjemnością!

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Dobra szkoła, konkretnie przygotowane wykłady, ale nie na sucho lecz z odniesieniami do rzeczywistości, w porządku samochody, które są przystosowane do zdawania egzaminu państwowego. Jako instruktora polecam Tomka Tomczyka - chłop cierpliwy jest, ma poczucie humoru, uczy nie tylko jak zdać egzamin ale i praktyki jazdy codziennej; a przede wszystkim większość jazd odbywa się w Tarnobrzegu i po trasach egzaminacyjnych, gdzie informuje o "chłytach" egzaminatorów i pokazuje najbardziej "niezdawalne" i podstępne miejscówki. Egzamin zdany za 1 razem :).
Adrian Czajkowski
Adrian Czajkowski
Szczerze i z czystym sumieniem polecam. Zdane za pierwszym razem kat A. Instruktor w porzadku, podpowie, wytlumaczy, pozartuje. Bede milo wspominal kazda godzine kursu i jesli bede rozszerzal uprawnienia bardzo wysoce prawdopodobne ze wroce do Akademii.
Jolanta Ożga
Jolanta Ożga
Przyjścia do Akademii Nauki Jazdy nie można żałować. Słowo "profesjonalizm" nigdzie nie pasuje bardziej niż tutaj. Szczerze polecam tę szkołę i nie mogę powiedzieć na jej temat ani jednego złego słowa, choćbym nie wiem jak chciała, bo po prostu nie ma tu do czego się przyczepić. Wielką motywacją jest to, że w tej szkole instruktorzy naprawdę szczerze wierzą w kursantów, w ich umiejętności, a co za tym idzie- w swoje, bo przecież dobry nauczyciel=dobry uczeń.