Akademia Nauki Jazdy
Celem naszym jest jak najlepsze przygotowanie przyszłego Kierowcy do egzaminu państwowego, jak również nauka jazdy w sposób aby umiał czerpać z tego przyjemność przy pełnej świadomości, iż jest On uczestnikiem ruchu drogowego.

Kilka przydatnych iformacji które powinny nam uświadomić czy należy kierować się podczas wyboru Ośrodka Szkolenia Kierowców.
 
1. Czy jest limit przejachanych kilometrów na godzinę ?
Niestety bardzo często zdarza się że szkoły chcąc zoszczędzić na paliwe dopusczają się takich praktyk.
Zdarza się też, iż często nakazują aby jeździć wolniej niż jest to dozwolone przez przepisy - wynika to bardzo często z chęci oszczędności.
 
2. Jeżeli jedziemy z tyłu jako obserwator czy nasz czas jest wliczany do jazd praktycznych ?
Kolejnym częstym procederem jest "podkradanie" godzin kursantom. Pamiętajmy, nasz czas jazdy powinien być liczony tylko i wyłącznie wtedy kiedy to my siedzimy za kierownicą ! Wspólne sprawdzanie obsługi technicznej pojazdu ? Takie sprawy nie powinny mieć miejsca !
Jeden instruktor = jeden kursant.
 
3. Jaka jest jakość szkolenia ?
Jazda praktyczna, a jazda praktyczna to również ogromna różnica. Niestety ale nie każdy instruktor uczciwie przykłada się do swoich obowiązków. I niekiedy wyjeżdżona godzina z jednym instruktorem, nie może się równać godzinie z innym. W naszej szkole zastosowaliśmy system rejestracji przeprowadzonych jazd ! (nagrania audio-video) Każdy osoba szkolona może mieć wgląd do przeprowadzonych zajęć praktycznych, a instruktor nie może się nie przyłożyć, ponieważ jest regularnie sprawdzany czy sumiennie wykonuje swoje obowiązki !
 
Na życzenie osoby szkolonej kamera może zostać wyłączona.
 
4. Godziny przeprowadzanych zajęć ?
Sprawdźmy czy szkoła się dostosowuje do naszych potrzeb czasowych, czy to my musimy się dostosować do odgórnie ustalonych terminów. Zdarza się też niestety że szkoły dopiero za dopłatą ustalają godziny indywidualnie.
 
5. Ile to wszystko tak naprawdę kosztuje ?
Wiele szkół prowadzi nie czystą "politykę" cenową.
 
Po zapisaniu się na kurs, dowiadujemy się że musimy dopłacić za egzamin wewnętrzny teoretyczny, egzamin wewnętrzny praktyczny czy też pomoce dydaktyczne ! Nie dajmy się nabić w butelkę, sprawdźmy te wszystkie koszty przed wyborem ośrodka.
 
6. Jak długo będę robił kurs ?
Zapytajmy się jakie są możliwości czasowe instruktorów, żeby nie okazało się że jazdy będą się odbywać raz na dwa tygodnie, a cały kurs będzie trwał ponad pół roku !
 
7. Sala wykładowa.
Sprawdź w jaką salę jest wyposażony ośrodek i odpowiedz sobie czy chcesz spędzić tam minimum 30 godzin.
 
8. Plac manewrowy.
Zapytaj czy jest możliwość skorzystania z placu manewrowego własnym autem.
 
Po sprawdzeniu tych wszystkich elementów, jazda w wybranej szkole będzie na pewno przyjemnością i będziemy mieć świadomość że dobrze wybraliśmy szkołę.
Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Dobra szkoła, konkretnie przygotowane wykłady, ale nie na sucho lecz z odniesieniami do rzeczywistości, w porządku samochody, które są przystosowane do zdawania egzaminu państwowego. Jako instruktora polecam Tomka Tomczyka - chłop cierpliwy jest, ma poczucie humoru, uczy nie tylko jak zdać egzamin ale i praktyki jazdy codziennej; a przede wszystkim większość jazd odbywa się w Tarnobrzegu i po trasach egzaminacyjnych, gdzie informuje o "chłytach" egzaminatorów i pokazuje najbardziej "niezdawalne" i podstępne miejscówki. Egzamin zdany za 1 razem :).
Adrian Czajkowski
Adrian Czajkowski
Szczerze i z czystym sumieniem polecam. Zdane za pierwszym razem kat A. Instruktor w porzadku, podpowie, wytlumaczy, pozartuje. Bede milo wspominal kazda godzine kursu i jesli bede rozszerzal uprawnienia bardzo wysoce prawdopodobne ze wroce do Akademii.
Jolanta Ożga
Jolanta Ożga
Przyjścia do Akademii Nauki Jazdy nie można żałować. Słowo "profesjonalizm" nigdzie nie pasuje bardziej niż tutaj. Szczerze polecam tę szkołę i nie mogę powiedzieć na jej temat ani jednego złego słowa, choćbym nie wiem jak chciała, bo po prostu nie ma tu do czego się przyczepić. Wielką motywacją jest to, że w tej szkole instruktorzy naprawdę szczerze wierzą w kursantów, w ich umiejętności, a co za tym idzie- w swoje, bo przecież dobry nauczyciel=dobry uczeń.